PÄIVITÄMME PARHAILLAAN SIVUJAMME, TERVETULOA TUTUSTUMAAN TOIMINTAAMME!

Kymen-Karjalan sosiaali- ja terveysturva ry on perustettu v. 1938 ja sen tarkoituksena on edistää kansalaisten hyvinvointiin tähtäävää sosiaali- ja terveyspolitiikkaa erityisesti aluenäkökohdat huomioon ottaen.

Yhdistys toimii

  • tasa-arvoisuuden ja sosiaalisten perusoikeuksien toteuttamiseksi 
  • kansalaisten osallistumis- ja vaikutusmahdollisuuksien lisäämiseksi
  • toimeentuloturvan ja sosiaali- ja terveyspalvelujen kehittämiseksi
  • syrjäytymisen ja huono-osaisuuden vähentämiseksi

Hallituksen jäsenet vuonna 2018

Anu Salonen, puheenjohtaja, anu.salonen(a)carea.fi

Niina Korpelainen, varapuheenjohtaja, niina.m.korpelainen(a)gmail.com

Raija-Liisa Anttonen, raijaliisa.anttonen(a)gmail.com

Anne Ikäheimonen, anne.ikaheimonen(a)eksote.fi

Ilkka R. Keronen, ilkka.keronen(a)kymp.net

Arja Kumpu, arja.kumpu(a)kouvola.fi

Anna Liakka, anna.liakka(a)kotka.fi

Niina Ristolainen, niina.ristolainen(a)kouvola.fi

Kaj Wahlroos, kaj.wahlroos(a)savitaipale.fi

Teija Vanhala, teija.vanhala(a)carea.fi

Pysyvät asiantuntijajäsenet:

Christa Carpelan, christa.carpelan(a)mll.fi

Pirkko Haikara, pirkko.haikara(a)socom.fi

varalla Leena Kaljunen, leena.kaljunen(a)socom.fi

Ota yhteyttä, vastaamme mielellämme kysymyksiisi koskien toimintaamme