TERVETULOA TUTUSTUMAAN TOIMINTAAMME!

Kymen-Karjalan sosiaali- ja terveysturva ry on perustettu v. 1938 ja sen tarkoituksena on edistää kansalaisten hyvinvointiin tähtäävää sosiaali- ja terveyspolitiikkaa erityisesti aluenäkökohdat huomioon ottaen.

Yhdistys toimii

  • tasa-arvoisuuden ja sosiaalisten perusoikeuksien toteuttamiseksi 
  • kansalaisten osallistumis- ja vaikutusmahdollisuuksien lisäämiseksi
  • toimeentuloturvan ja sosiaali- ja terveyspalvelujen kehittämiseksi
  • syrjäytymisen ja huono-osaisuuden vähentämiseksi

Hallituksen jäsenet vuonna 2019

Anu Salonen, puheenjohtaja, anu.salonen(a)kymsote.fi, p. 0206334300

Niina Korpelainen, varapuheenjohtaja, niina.m.korpelainen(a)gmail.com

Anne Ikäheimonen, anne.ikaheimonen(a)eksote.fi

Ilkka R. Keronen, ilkka.keronen(a)kymp.net

Arja Kumpu, arja.kumpu(a)kouvola.fi

Anna Liakka, anna-riitta.liakka(a)kymsote.fi

Niina Ristolainen, niina.ristolainen(a)kouvola.fi

Kaj Wahlroos, kaj.wahlroos(a)savitaipale.fi

Teija Vanhala, teija.vanhala(a)kymsote.fi

Pysyvät asiantuntijajäsenet:

Christa Carpelan, christa.carpelan(a)mll.fi


Työntekijät:

Henna Hovi, henna.hovi(at)kykasote.fi, p. 0505673610

Jussi Stoor, jussi.stoor(at)kykasote.fi, p. 0505979216

Teija Honni, teija.honni(at)kykasote.fi

Ota yhteyttä, vastaamme mielellämme kysymyksiisi koskien toimintaamme